Je jedno aké vozidlo máte, pzp, hoci aj najlacnejšie, mať musíte

Ako iste viete, PZP je povinnosťou každého vodiča, či už zodpovedného alebo nezodpovedného. Týka sa zabezpečenia motorových aj nemotorových vozidiel, vozidiel s evidenčným číslom, ale aj bez neho. Na všetky tieto vozidlá je však potrebný technický preukaz. Aby sme si o týchto vozidlách povedali niečo viac, zmieňme sa konkrétne, aké podliehajú tejto povinnosti. Ide o:

  • osobné automobily,
  • najlacnejšie PZP na motocykel má Uzavripzp,
  • prípojné vozidlá,
  • dodávky,
  • nákladné autá,
  • kamióny,
  • traktory,
  • vysokozdvižné vozíky
  • a iné poľnohospodárske vozidlá.

O rozsahu všetkých vozidiel sa môžete informovať aj na policajnej stanici, v poisťovni, ale aj na internete.

To najlacnejšie PZP pre vás… online

Práve internet poskytuje najlacnejšie PZP na vozidlá, ale aj na iný dopravný prostriedok je vám dostupná aj online. No že si na ňu kliknite a dozviete sa, aké ponuky sú vám v súčasnosti k dispozícií vo všetkých poisťovniach. Napríklad aj v Generali alebo poisťovňa Wüstenrot. Nemusíte nikam chodiť. Všetko vybavíte z miesta, kde máte prístup na internet a teda niekedy už aj z vašej postele. Ušetríte tým hodiny času a ešte aj financií, pretože jednotlivé ponuky sa odlišujú v stovkách eur. PZP online pre všetky značky od Toyotu po Jaguar je najlacnejšie jedine na vyššie zmienenej stránke. Veď sa presvedčte sami.

Zdroj: https://www.uzavripzp.sk/

Porovnanie ponúk

Nami odporúčaná stránka funguje na základe prieskumu jednotlivých ponúk na vaše vozidlo. Porovnanie povinného zmluvného poistenia online na auto, ale aj na iné vozidlá, je vygenerované vďaka údajom, ktoré je potrebné zadať do formulára, ktorý na danej stránke nájdete. Je potrebné do neho zadať informácie o vozidle, ktoré nájdete aj v jeho technickom preukaze, ale aj údaje o samotnom majiteľovi daného vozidla (vrátane niektorých údajov z vodičského preukazu). Oba činitele majú vplyv na výslednú cenu porovnania PZP, ktoré vám chronologicky a priehľadne zobrazí viacero ponúk, z ktorých si môžete, ale nemusíte nejakú hneď vybrať.

Rozhodne v tomto prieskume nájdete najlacnejšie PZP, ale aj to najdrahšie a vy si to správne pre vás môžete zvoliť na základe vami stanovených kritérií. Či už máte pravidlo ceny, pokrytia alebo niečoho iného, v danom porovnaní nájdete všetko, čo hľadáte, ale aj nehľadáte. Práve porovnanie povinného zmluvného poistenia online vám ukáže presné cenové rozdiely podľa jednotlivých poisťovní.

Pár minút a všetko máte hotovéZmluva do niekoľkých minút

Čo vám porovnanie PZP online povoľuje, je nielen si pozrieť prieskum trhu, ale o nejakú ponuku aj hneď požiadať. Stačí, ak na ňu stlačíte myškou a otvorí sa vám ďalší krok na to, aby vaša žiadosť bola riadne zaevidovaná a odoslaná. Po vyplnení ešte niekoľkých údajov o vás, vám bude na mailovú adresu doručený návrh zmluvy aj s jej podmienkami, údaje na zaplatenie poistného a rovnako a dočasná zelená karta. Platnosť tejto karty je 30 dní, a v tejto lehote je nutné zaplatiť aj poistné, ináč vám PZP zaniká. Nezabudnite na to, že síce je táto karta dočasná, musíte sa ňou preukázať v prípade kontroly vozidla. To znamená, že si ju musíte z mailu vytlačiť.

Po zaplatení poistného vám bude, tento krát už na domácu adresu, doručený list, ktorý bude obsahovať aktualizáciu žiadosti a originál zelenú kartu. Zelená karta vás oprávňuje bez problémov cestovať aj v zahraničí (v rámci tohto typu zabezpečenia). Táto karta je nutná na preukázanie sa pri kontrole vozidla policajnou hliadkou.

Prečo túto povinnosť rešpektovať?

Keďže je povinné zmluvné poistenie povinné a nariadené štátom, je nutné, aby ju každý rešpektoval. Nielen preto, že zákony treba rešpektovať, ale aj preto, aby ste sa zbytočne neukrátili o nejaké to euríčko. Hovoríme síce o euríčkach, ale v skutočnosti to môžu byť až stovky eur. Ako je to možné? Je to možné preto, lebo policajná hliadka vás pri kontrole vozidla vyzýva, aby ste predložili doklady o vozidle. Nemyslia tým len technický preukaz a preukaz o emisnej kontrole, ale aj doklady o uzavretí tohto zabezpečenia, teda zelenú kartu. Jej nepreukázanie, prípadne preukázanie, ale neplatných dokladov môže skutočne viesť k takémuto vysokému pokutovaniu. Preto si vždy dátum konca platnosti dôkladne kontrolujte. Po zaplatení takejto pokuty si budete zbytočne biť hlavu o stenu. Radšej ste si mohli zabezpečiť ročné poistenie auta za niekoľkonásobne nižšiu sumu. Ale nevadí. Človek sa učí na vlastných chybách.

Ďalším dôvodom, ktoré vás presvedčia, by mohli byť čísla, ktoré uvidíte po tom, čo niekomu spôsobíte škodu. Údaje, ktoré vám uvedieme sa budú týkať nepoisteného vozidla. Ak by také spôsobilo dopravnú nehodu, jeho majiteľ je nútený samostatne hradiť škody sebe, iným vozidlám a takisto sa nevyhne ani jednorazovej pokute, ktorá pri dopravnej nehode môže presiahnuť aj milión eur. Nie je to vtip. Preto je lepšie si zaplatiť niekoľko desiatok eur za ročné poistenie, ako potom doživotne platiť a hľadať financie, ťahať sa po súdoch a už nikdy sa nemať dobre. Každý si je strojcom vlastného šťastia a v hlúposti niektorým ľuďom nezabránime.

Na záver si zhrňme, že najlacnejšie PZP je povinnosťou každého vlastníka vozidla, nielen auta, a viac o nej si môžete naštudovať aj v článku na tejto stránke.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *