Máte strach z úrazu?Patríte k aktívne žijúcemu obyvateľstvu? Váš voľný čas nepredstavuje vysedávanie za počítačom ani pozeranie na televízor? Možno ste najradšej doma, ale vždy niečo majstrujete, snažíte sa si naplniť deň tak, aby nebol preflákaný. Takéto situácie môžu privodiť aj nepríjemné udalosti, akými môže byť napríklad aj úraz, ktorého zotavovanie môže trvať dlhší či kratší čas. Možno si poviete,  že ste dosť opatrný, ale každý vie, že opatrnosti nie je nikdy dosť. To vám potvrdí aj človek, ktorý si práve zlomil nohu.

Chvíľkové zaváhanie môže zmeniť úplne všetko. Preto využite poistenie pred úrazom, ktoré vás síce pred takýmito udalosťami neuchráni, ale určite vám pomôže, ak s ním budete mať množstvo výdavkov. Zákon schválnosti znie, že ak sa človek voči niečomu zabezpečí, tak sa mu tá daná vec neprihodí. Našťastie. A ten, kto si niečo privodí, si potom búcha hlavu do steny, že sa mohol takýmto spôsobom zabezpečiť.

Možno vás potešíme faktom, že ak si svoje úrazové poistenie roky platíte, niektoré poisťovacie spoločnosti vám sú ochotné v prípade nenaplnenia poistnej udalosti počas celej tejto doby vrátiť časť poistného, ktorú ste platili. Väčšinou ide o 10% zo sumy, ale stále je to lepšie ako nič a aj to sa môže niekedy vyšplhať na stovky eur. Viete ale, aké poistné udalosti si navoliť?

Čo do zmluvy zakomponovať

Aby ste boli poistený správnym spôsobom a pred správnymi udalosťami, postavenie zmluvy by nemalo prebehnúť počas 5 minút, ale mali by ste si dobre zvážiť, aké poistné riziká vám hrozia. Ako možno viete, poistenie pred úrazom nefunguje ako samostatný produkt, ale ako pripoistenie. To znamená, že dobrovoľne si ho môžete pridať k rizikovému ŽP, ktoré zabezpečuje vašu rodinu v prípade vašej smrti. Okrem úrazu si môžete k tomuto základnému produktu pridať aj chorobu, invaliditu, stratu zamestnania atď. Do zmluvy môžete zakomponovať aj iné osoby resp. členov rodiny – napr. môžete uzatvoriť aj rodinné úrazové poistenie prípadne produkt špecializovaný pre deti. Objektívne odporúčame deti zakomponovať do zmluvy živiteľa rodiny a nevytvárať im vlastné zmluvy.

Zostaviť si zmluvu tak, aby vám poistenie pred úrazom bolo viac na osoh ako na škodu, vôbec nemusí byť ľahké. Samozrejme platí aj to, že čím viac poistných rizík si do zmluvy zadáte, tým nákladnejšie budú vaše pravidelné poplatky poisťovacej spoločnosti. Ak natrafíte na správne obdobie, komplexné úrazové poistenie vôbec nemusí byť nevýhodné. Vo všeobecnosti si teda môžete vybrať či vám stačí zabezpečiť si:

a, smrť v dôsledku úrazu

b, trvalé následky úrazu

c, denné odškodné počas doby liečenia úrazu

d, denné odškodné počas pobytu v nemocnici

e, komplexné úrazové poistenie, a teda všetky náklady spojené s úrazom

V každom prípade bude suma vyplatená osobe, ktorú ste v zmluve určili. Pokiaľ ste spôsobilý, to znamená nie mŕtvy, ani v kóme či inom stave, ktorý znemožňuje vás ako osobu na právne úkony, suma je vyplatená vám.

Dajte si pozor na to aby bola zmluva veľmi špecifickáNajlepšia cena online

Nie je žiadnou novinkou, že online obchod ponúka výhodnejšie ponuky, než sú v kamenných pobočkách, a tak je to aj v prípade úrazového poistenia, ktorého ceny a porovnanie jednotlivých možností sa môžete dozvedieť rýchlo a bezplatne pomocou kalkulačky. V praxi to znamená, že vašou úlohou bude vypísať jeden jediný formulár, na základe ktorého vám budú vygenerované jednotlivé ponuky a tie vám budú odoslané aj na mail. Túto možnosť vám ponúka aj stránka zivotnapoistka.sk, ku ktorej sa dostanete aj po kliknutí na hore vyznačené slovné spojenie.

Ak sa z jednotlivých výsledkov nebudete vedieť rozhodnúť a ak budete mať záujem, na danej stránke môžete využiť aj možnosť bezplatnej konzultácie s odborníkom. Ten s vami prekonzultuje vašu situáciu a objektívne vám povie, ktoré úrazové poistenie, a možno aj iného typu, by bolo pre vás to najlepšie. Keďže veľmi dobré pozná všetky spoločnosti na súčasnom trhu, jeho rada vám skutočne môže byť veľmi nápomocná.

Úrazové poistenie online nie je najlepšie len preto, že vám ponúka kalkulačku, ktorá vám vypočíta najvýhodnejšie ceny, alebo preto, že vám urobí porovnanie viacerých ponúk, ale hlavne preto, že nemusíte nikam chodiť. Všetko vybavíte doma aj v teplákoch o polnoci a ušetríte hodiny času a kopu kapsičiek s euríčkami!

Máte ohľadom tejto problematiky viac otázok? Úrazové poistenie je veľmi dobre spracované na hore uvedenej stránke, takisto môžete priamo na nej bezplatne kontaktovať odborníka v oblasti alebo si môžete prečítať aj iný článok.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *