Peniaze na pár týždňovPôžička s krátkou dobou splatnosti sa dostala medzi najobľúbenejšie formy úverov a to hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým z nich je rýchle riešenie neočakávaných výdavkov v domácnosti. Mnohí žiadatelia riešia svoje náhle finančné problémy žiadosťou o krátkodobú pôžičku. K najčastejším neočakávaným výdavkom patria nedoplatky za elektrinu, plyn, vodu atď., alebo splátka leasingu, či nutná výmena pokazeného spotrebiča v domácnosti. Na všetky tieto menšie výdavky sa dokonalé hodí rýchla pôžička. Ďalším dôvodom popularity krátkodobých pôžičiek je rýchlosť poskytnutia a zároveň rozličné formy žiadosti. O tento typ nebankovej pôžičky môžete požiadať hneď tromi spôsobmi:

 • krátkodobé pôžičky cez telefón

Prvou z možností je telefonický kontakt. Vyhľadáte si telefónne číslo vybranej nebankovej spoločnosti, zavoláte tam a niekoľkominútovým rozhovorom s ich finančným špecialistom požiadate o pôžičku. Ak budete mať nejaké otázky ohľadom rýchlej pôžičky, dostanete hneď odpoveď od kompetentného človeka. Po vyplnení potrebných údajov budete zároveň okamžite vedieť, či vám nebanková spoločnosť úver schválila.

 • krátkodobé pôžičky cez sms

V prípade, ak vlastníte mobilný telefón, ale nie ste typ, ktorý má v obľube volania na rôzne infolinky, vyskúšajte druhý spôsob. Požiadajte o krátkodobú pôžičku cez sms správu. Nemusíte nikomu vysvetľovať svoje dôvody a komunikovať s neznámym operátorom. Stačí na konkrétne číslo nebankovej spoločnosti poslať správu s vašimi informáciami. Každý poskytovateľ nebankových pôžičiek má svoju špecifickú formu sms správy. Vo väčšine prípadov má táto sms žiadosť tento tvar: „SUMA (300 €) SPLATNOST (30 dní) MENO RODNE CISLO CISLO OBCIANSKEHO PREUKAZU ADRESA“. Čiže konkrétna sms môže vyzerať nasledovne: „300 30 ANNA MALA 125656/7890 CD54321 LESNA 38 KOSICE“. Odporúčame vám zistiť si vopred konkrétny tvar sms správy u vybranej nebankovky. Vyhnete sa problémom, ktoré by vám skomplikovali poskytnutie rýchlej pôžičky. Niektoré nebankové spoločnosti vyžadujú vopred registráciu žiadateľa na ich webových stránkach. Výsledkom tejto registrácie je zjednodušenie poskytnutia pôžičky, pretože v následných sms správach už uvádzate len pridelené zákaznícke číslo, výšku pôžičky a dobu splatnosti.

 • krátkodobé pôžičky online

Tretia možnosť je ešte jednoduchšia ako predošlé dve. Na žiadosť o krátkou dobú pôžičku online vám stačí len počítač s pripojením na internet. Z pohodlia svojho domu a po naštudovaní všetkých potrebných pokynov, niekoľkými kliknutiami môžu byť peniaze na vašom účte. Výhodou internetu je zároveň aj to, že si môžete porovnať ponuky viacerých nebankových spoločností. Vaše hľadanie rýchlych peňazí vám môžu uľahčiť krátkodobé pôžičky. Najvýhodnejšiu nebankovú pôžičku si vyberiete z viacerých ponúk, presne podľa podmienok, ktoré vám najviac vyhovujú. Na stránke môžete nájsť aj úverovú kalkulačku, kde si dokážete hneď vyrátať výšku splátok. Keď si vyberiete krátkodobú pôžičku, vyplníte online formulár so svojimi údajmi a žiadosť odošlete jednoduchým stlačením jedného tlačidla.

Už sme si vysvetlili, ako sa dostať k rýchlym peniazom od nebankovej spoločnosti. Teraz je čas, aby sme si vysvetlili základné podmienky krátkodobých pôžičiek. Podobne ako iné úverové produkty, majú aj rýchle nebankové pôžičky svoje pravidlá.

Podmienky pre žiadateľa o krátkodobú pôžičku:

 • vek nad 18 rokov
 • trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
 • platný občiansky preukaz

Podmienky krátkodobej nebankovej pôžičky

 • suma krátkodobej pôžičky: od 20 € do 350 €

Výška krátkodobej nebankovej pôžičky sa u väčšiny poskytovateľov pohybuje do maximálnej výšky 350 €. Pôžičky začínajú už od 20 € a suma 350 € je určitým kompromisom pre nebankové spoločnosti, nakoľko ani nebankovky nechcú ísť do rizika a poskytovať peniaze nesolventným žiadateľom. Ďalším dôvodom pre pôžičku len do 350 € je aj rýchlosť schvaľovania pôžičky. Nakoľko sa nejedná o vysokú sumu je doba schválenia úveru minimálna a peniaze na účte môžete mať do niekoľkých hodín. Samozrejme, že sa medzi nebankovými spoločnosťami nájdu aj také, ktoré žiadateľovi poskytnú rýchlu pôžičku až do výšky 5000 €. Odvrátenou stranou mince je to, že pri takejto výške pôžičku musí žiadateľ ručiť nehnuteľnosťou, domom alebo bytom. Je evidentné, že pri nesplácaní svojich finančných záväzkov sa žiadateľ môže ocitnúť v situácii, kedy mu hrozí strata vlastného bývania. Preto si dôkladne zvážte potrebu vysokej nebankovej pôžičky.

 • doba splácania krátkodobej pôžičky: 5 – 31 dní

Pokiaľ vychádzame z toho, že suma pôžičky sa pohybuje len do výšky 350 €, je evidentné, že doba splatnosti bude patrí k tým kratším. To je evidentné aj z názvu krátkodobých pôžičiek. Pri tomto type pôžičky si dlžník môže nastaviť flexibilnú dobu splácania. Splácať môže začať už 5 dní od poskytnutia pôžičky, maximálna dĺžka splácania pri tomto type pôžičky je 31 dní. Väčšina spoločností umožňuje aj predĺženie doby splácania. Táto služba je však spoplatnená a niekedy výrazne predraží celkovú výšku pôžičky.

 • úrok krátkodobej pôžičky: od 20 – 25 %

Rýchle pôžičky od nebankových spoločností sú obľúbené hlavne kvôli ich rýchlosti poskytnutia a bezproblémovému schváleniu. Tieto výhody majú svoju odvrátenú stránku a tou je výška úroku. Tá sa pri krátkodobých pôžičkách pohybuje vo výške od 20 – 25 %. Konkrétnu výšku vám určí poskytovateľ pôžičky v závislosti od sumy pôžičky a doby splácania. Niektoré nebankové spoločnosti majú rôzne akcie pre svojich klientov. Napríklad Ferratum poskytne prvú pôžičku až do výšky 150 € bez úroku.

Zvážte ich výhody a nevýhodyPlusy a mínusy krátkodobých pôžičiek

Krátkodobé pôžičky so sebou prinášajú pre žiadateľa viacero výhod, zo všetkých vám predstavíme len nasledujúce:

 • pôžička bez dokladovania účelu a príjmu

Žiadateľ o pôžičku nemusí dokladovať účel použitia peňazí. Môže ich použiť na vyrovnanie faktúry za elektrinu, či na nákup novej práčky. Poskytovateľa krátkodobej pôžičky nezaujíma účel použitia peňazí.

 • krátkodobá pôžička pre nezamestnaných

Nebankové spoločností poskytujú krátkodobé pôžičky pre široké spektrum žiadateľov, pre nezamestnaných, dôchodcov, matky na materskej dovolenke a ľudí pracujúcich na dohodu. Spoločným znakom všetkých vymenovaných je to, že buď nedisponujú pravidelným príjmom alebo výška ich príjmu nie je dostatočná na poskytnutie pôžičky. Pred požiadaním o pôžičku je takmer nevyhnutné dôkladne si premyslieť, či budete mať žiadateľ v krátkom čase dostatočný príjem na jej uhradenie.

 • krátkodobá pôžička bez registra

Ďalšou dôležitou výhodou rýchlych nebankových pôžičiek je ich poskytnutie aj bez overovania finančnej minulosti žiadateľa. Nebanková spoločnosť neposudzuje, či má žiadateľ nejaké dlhy v iných nebankových spoločnostiach alebo neuhradené poistné v Sociálnej alebo zdravotnej poisťovni. Žiadateľ, ktorý mal v minulosti problém so splácaním pôžičky by si dôkladne premyslieť svoju finančnú situáciu, aby sa s ďalšou pôžičkou nedostal do väčších problémov.

 • rýchlosť vybavenia a získania peňazí na účet

Rýchlosť poskytnutia krátkodobej pôžičky sa pohybuje v rozmedzí niekoľkých minút. Pri rýchlych pôžičkách je doba doručenia peňazí na účet len pár hodín, len veľmi zriedka sa to natiahne na niekoľko dní. Omeškanie môže byť spôsobené bankovým prevodom, ak je žiadosť odoslaná cez víkend a sviatky alebo pokiaľ má žiadateľ svoj účet v inej banke ako poskytovateľ pôžičky.

Samozrejme rýchle nebankové pôžičky so sebou prinášajú aj niekoľko rizík, aby naše predstavenie krátkodobých pôžičiek bolo úplne, vymenujeme aj ich najväčšie nevýhody.

 • vysoké úroky

Výška úrokov pri nebankových pôžičkách je vyššia v porovnaní s bankovými úvermi. To je výsledkom miernejších kritérií pri schvaľovaní úverov. Nebankové spoločnosti nemajú dostatočnú možnosť overiť si bonitu klienta a preto je pre nich poskytovanie pôžičiek rizikové. Aby eliminovali výšku rizika, nastavia vyššie úroky, vďaka ktorým sa miera ich rizika zmenšuje. Pred žiadosťou o pôžičku je veľmi odporúčané, aby si žiadateľ overil  presnú výšku úrokov a RPMN (ročnú percentuálnu mieru nákladov). Tak bude vopred vedieť, akú sumu v konečnom dôsledku zaplatí.

 • zmluvne podmienky a skryté poplatky

Po schválení pôžičky, nasleduje podpis úverovej zmluvy. Žiadateľ by si mal dôkladne preštudovať všetky zmluvné podmienky. Hlavne výšku úroku, výšku poplatkov spojených s pôžičkou, povinnosti dlžníka a sankcie pri nesplácaní pôžičky. V prípade problémov súvisiacich s pôžičkou neznalosť zmluvných podmienok z pohľadu zákona dlžníka neospravedlňuje. Niektoré nebankové spoločnosti si účtujú skryté poplatky za vedenie pôžičky. Tieto poplatky nie sú uvedené nikde v zmluve a rovnako ani v ich obchodných podmienkach. Preto je veľmi odporúčané vopred sa informovať o konečnej sume za poskytnutú pôžičku.

 • neoverené nebankové spoločnosti

Nie je nebankovka ako nebankovka. Žiadosť o pôžičku adresujte iba tým, ktoré majú pozitívne referencie zo strany ich klientov a zároveň disponujú licenciou od NBS. Niekoľko rád, ako si vybrať poskytovateľa krátkodobej pôžičky nájdete v tomto článku. Z našej skúsenosti medzi overené nebankové spoločnosti patria Cetelem, Home Credit, Ferratum alebo Slovenská požičovňa.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *